„Zabrana o zmierzchu” – recenzja i kolejny konkurs!

zmierzchTydzień temu miała miejsce premiera trzeciego tomu serii „Wodospady Cienia” autorstwa C.C.Hunter. Niestety mój listonosz troszkę zaspał i przyniósł mi mój egzemplarz z lekkim opóźnieniem. Grunt, że jest i że mogłam już poznać najnowsze wieści z obozu dla nadnaturalnych nastolatków.

Kylie nadal nie wie kim jest; posiada zdolności przypisywane zarówno wampirom, wilkołakom i elfom. Kierowniczka obozu, Holiday, podejrzewa, że Kylie może być obrońcą; istotą, która ma za zadanie chronić słabszych i będących w niebezpieczeństwie. Sama zainteresowana najchętniej oddałaby wszystkie swoje „magiczne” moce i została znowu zwyczajnym człowiekiem, bez tych wszystkich duchów pojawiających się z samego rana i zmiennokształtnych podążających za nią krok w krok.

W „Zabranej o zmierzchu” dowiadujemy się więcej o organizacji JBF, która zajmuje się sprawami nadprzyrodzonych. Burnett, który obecnie jest współwłaścicielem Wodospadów Cienia wierzy bezgranicznie szefom JBF, ale Kylie dzięki nawiedzającemu ją duchowi kobiety dowodzi, że organizacja nie jest do końca tym, za co podają ją jej szefowie.

Jako, że jest to książka, której akcja ma miejsce w obozie pełnym nastolatków obojga płci, nie mogło zabraknąć w niej wątków miłosnych. I w końcu, w końcu autorka poświęciła więcej czasu mojej ulubionej postaci, Perry’emu. I nareszcie dostał swoją szansę w miłości. C.C.Hunter – dziękuję! W skrycie serca wierzę, że w dwóch kolejnych częściach Perry’ego będzie jeszcze więcej, ponieważ uważam, że ta postać ma potencjał i to nie mały!

Akcję w książce napędzają śledzący nadal Kylie Red i jego dziadek. Autorka uchyla rąbka tajemnicy w temacie kim oni są i czego chcą od głównej bohaterki. Niestety, by dowiedzieć się czegoś więcej musimy czekać na czwartą część. Chociaż swoje przypuszczenia już mam i jeśli się sprawdzą, to świat nadprzyrodzonych czeka wielka zmiana. A może i wojna?

„Zabrana o zmierzchu” to trzymająca poziom kontynuacja. Widać, że autorka ma pomysł na tą serię i wie jak go zrealizować. Dzięki temu nie marnuje ani jednej strony na czcze gadanie, każda relacja między bohaterami, każda ich decyzja ma swój rozdźwięk w przyszłych wydarzeniach. Pozwala to sądzić i mieć nadzieję, że dalsze części „Wodospadów Cienia” (a w Ameryce wydano pięć części) będą również dobre i interesujące.

Jeżeli nie znacie jeszcze Kylie, jej współlokatorek, kota-skunksa to polecam Wam serdecznie tą serię. A jeśli jesteście jej stałymi czytelnikami i nie czytaliście jeszcze trzeciego tomu to gorąco namawiam Was, żebyście jak najszybciej to zmienili.

Za egzemplarz książki dziękuję:

feeriaJako, że niedługo Święta i nastraja mnie to niezwykle pozytywnie mam dla Was kolejny konkurs (oczywiście konkurs Mikołajowy nadal aktualny –KLIK-.)

Tym razem boj toczyć się będzie o nowiutki, cieplutki, grubiutki egzemplarz „Zabranej o zmierzchu”.

Zasady:
1. Organizatorką konkursu jestem ja, autorka naczytane.blog.pl
2. Fundatorem nagrody jest wydawnictwo Feeria
3. Konkurs potrwa od 26 listopada do 6 grudnia
4. By zdobyć książkę należy zgłosić się pod tym postem i wpisać swój adres mailowy. Wyłonienie zwycięzcy odbędzie się poprzez losowanie.
5. Opcjonalnie można zamieścić informację o konkursie na swoim blogu, wtedy należy zaznaczyć to przy zgłoszeniu a los będzie liczył się podwójnie.
6. Wyniki konkursu pojawią się na blogu 8 grudnia *
7. Nagroda zostanie wysłana na koszt organizatorki tylko na terytorium Polski.

* 7 grudnia dorabiam jako Śnieżynka, dlatego wyniki dzień później.

Powodzenia!

78 Komentarze

 1. Fajnie, że spodobała Ci się ta seria, bo właśnie jedzie do mnie egzemplarz tej wspaniałej książki. Szkoda tylko, że zaczynam serię od środka, ale myślę, że uda mi się to jakoś nadrobić :)

 2. Jestem strasznie zafascynowana serią Wodospadów Cienia! Gdy dzisiaj dowiedziałam się o trzeciej części, do oczu napłynęły mi łzy szczęścia. Także i ja bardzo się cieszę słysząc, że autorka poświęciła w tej części więcej czasu Perry’emu, którego także darzę wielką sympatią. Już czekam na czwartą część!

  Mój email: immortelles1@gmail.com

 3. Mi już dziś na tyle czas zwolnił, że bałem się o doczekanie do końca dnia. W święta to inna bajka, wtedy niech sobie płynie własnym rytmem czas.

  Pozdrawiam!

 4. Czytałam pierwszy tom i bardzo mi się podobało, więc chętnie zaznajomię się z pozostałymi częściami tej serii.

 5. Nie jestem fanką książek z bohaterami z nadnaturalnymi zdolnościami, bo raczej wszystko już było, wszystko się powtarza i nudzi mnie to. Ale skoro mówisz, że autorka serii „Wodospady cieni” ma na nią pomysł, to się zastanowię i przejrzę inne recenzje. Nie to, że Ci nie wierzę, ale chciałabym poznać też inne opinie :D

 6. Recenzja dobra, ale ta książka to już nie dla mnie. Jednak ludzie z „mocami”, wampiry etc. mi się już przejadły.

  Niby fakt, lepiej pozostać w tyle, ale w obecnych czasach to nieco trudne.

 7. Dzięki Tobie przeczytałam dwie pierwsze części i byłam oczarowana. Świetnie, że już wyszła trzecia. Nie mogę doczekać się momentu, kiedy ją przeczytam, dlatego z przyjemnością się zgłoszę paulla122@gmail. com ;)

  • Jest, jest, nikt nie ukradł :) Po prostu jak są więcej niż dwa linki w wiadomości to muszę potwierdzić, że komentarz nie jest spamem :)

 8. Na początku myślałam, że to jakaś kontynuacja/coś w klimacie sagi zmierzch, fu. ;o Ale i tak nie moje klimaty, choć konkurs fajny.:) Myślę nad listem na razie.:D

 9. Jeszcze nie zapoznałam się z tą serią, ale wygranie części ostatniej, na pewno zmusiłoby mnie do najszybszego zmienienia planów czytelniczych! Zgłaszam się :D A mój mail to: emi013@o2.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.